INDEX Investment Challenge 2023

Projekt Index Investment Challenge, realizowany dzięki Kołu Naukowemu INDEX z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fundacji GPW, to symulator gry giełdowej dla studentów, której celem jest promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków finansowych wśród studentów.

Udział w IIC jest dostępny dla osób w wieku 19-26 lat, studiujących na jakiejkolwiek uczelni w Polsce lub za granicą, niezależnie od kierunku studiów. Konkurs jest skierowany do wszystkich zainteresowanych, w tym tych bez doświadczenia z rynkiem kapitałowym i giełdą.

Konkurs odbędzie się na platformie GPWtr@der, gdzie każdy uczestnik otrzyma jeden rachunek inwestycyjny i wirtualne środki pieniężne w wysokości 20 tys. zł. W ciągu kilku tygodni uczestnicy będą inwestowali w akcje spółek z indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80, ETF-y i kontrakty terminowe. Inwestycje będą realizowane poprzez środki wirtualne, ale oparte na rzeczywistych ofertach kupna i sprzedaży. Nagroda dla uczestnika z największą wartością Portfela obejmuje m.in. miesięczny staż na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pula nagród wynosi ponad 40 tys. zł!

Rejestracja rozpoczyna się 1 marca i trwa do końca miesiąca, a start Gry zaplanowano na 3 kwietnia o godzinie 9.00.

W ramach „Index Investment Challenge” został przygotowany również dodatkowy konkurs dedykowany wyłącznie kobietom. Polega on na napisaniu eseju pod tytułem „Moja osobista przygoda z inwestowaniem”. Praca powinna zawierać do 5000 znaków. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w trakcie Gali Finałowej 2 czerwca 2023 roku.

Więcej informacji na stronie: https://iichallenge.gpw.pl/