O nas

Koło Naukowe „Finanse i Podatki” powstało w 2017 roku przy Katedrze Finansów oraz Katedrze Finansów Samorządowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i jest dynamicznie rozwijającą się organizacją zrzeszającą ambitnych studentów, pragnących pogłębiać swoją wiedzę z dziedziny ekonomii pod czujnym okiem opiekunki dr Katarzyny Maj.

Przynależność do Koła to doskonała okazja do aktywnego uczestnictwa w życiu Uczelni, lepszego jej poznania, a także nawiązania kontaktów procentujących zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Umożliwia zdobycie niezbędnych w życiu zawodowym i wysoko cenionych przez pracodawców umiejętności oraz wymianę doświadczeń nie tylko pomiędzy członkami Koła, ale również profesjonalistami z dziedziny finansów i prawa podatkowego.

Głównymi celami naszej działalności są:

  • Poszerzanie i popularyzacja wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, podatków,
  • Wykorzystywanie w praktyce wiedzy zdobytej podczas studiów oraz rozwijanie własnych zainteresowań,
  • Umożliwianie studentom zdobycia cennych doświadczeń i umiejętności podczas organizacji projektów,
  • Integracja studentów,
  • Transfer wiedzy pomiędzy kadrą naukową a studentami,
  • Promocja Katedry Finansów oraz Katedry Finansów Samorządowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Realizując cele działalności Koła czerpiemy z pomysłów naszych członków, a także wiedzy i doświadczenia opiekunów. Do współpracy przy organizowanych projektach zapraszamy dydaktyków i praktyków zajmujących się problematyką szerokorozumianych finansów. Organizujemy zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne z obszaru naszych zainteresowań. Swoją wiedzę pogłębiamy poprzez uczestnictwo w warsztatach, szkoleniach i konferencjach, które są jednocześnie świetną okazją do nawiązywania kontaktów i integracji studentów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpage’u na Facebooku.